5 sposobów, aby Twój WordPress był jeszcze lepszy

prelegenci_part2

Czas przedstawić kolejną piątkę prelegentów, w którymi spotkamy się już w czerwcu w Lublinie. Każdy z nich zna sposób na to, aby Twoja strona była jeszcze lepsza. Czy to w kwestii bezpieczeństwa, widoczności w wyszukiwarce czy User Experience. Poznamy też triki dotyczące łatwej edycji strony oraz tworzenia motywów.

Chcesz, żeby Twoja WordPressowa strona wymiatała? Wpadaj na WordCampa i posłuchaj naszych prelegentów!

Krzysztof Dróżdż, Wtyczki, obiekty, filtry i inne czary

Krzysztof to programista pracujący z WordPressem od wersji 1.5. Współpracował przy wdrożeniach m.in. dla Próchnik SA i Browaru Czarnków. Jest aktywnym członkiem społeczności WordPressa: organizator WordUp Wrocław, moderator polskiego forum supportowego WordPressa i StackExchange.  Kontrybutor kodu WordPressa i właściciel w WPmagus.pl.

Strony internetowe coraz częściej wymagają zaawansowanej struktury informacji pozwalającej na ich semantyczną prezentację oraz łatwą edycję. Na przykładzie strony dla inwestycji budowlanej zobaczmy, jak można stworzyć ją bez Visual Composera, ze spójnymi adresami i przejrzystym kodem.

Bartosz Romanowski, Bezpieczeństwo to podstawa

Z WordPressa zaczął korzystać w 2005 roku (wtedy jego aktualną wersją była wersja 1.5). Cztery lata później zaczął zajmować się nim „na poważnie” – czyli tworzyć motywy i wtyczki oraz wykorzystywać go do budowy serwisów nieco bardziej zaawansowanych niż prosty blog. W wolnym czasie prowadzi świetnego bloga WPzen, skierowanego do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników WordPressa.

Właściwe zabezpieczenie strony internetowej, szczególnie opartej na tak popularnym CMSie, jakim jest WordPress, to bardzo ważna kwestia. Bartosz przybliży najważniejsze zasady, jakimi należy się kierować, aby nasza strona była (w miarę) bezpieczna. Prezentacja będzie rozwinięciem wpisu: Zabezpieczanie WordPressa: podstawy i uzupełniona o wybrane tematy z kategorii bezpieczeństwo. Pojawi się też kilka zagadnień, których Bartosz  nie poruszał jeszcze na blogu.

Magdalena Górecka, Czy Twoja strona jest User Friendly? O integracji WP z trendami UX

Marketingowiec, projektant, trener IT. Współzałożycielka agencji audio brandingu Soundally. Z wykształcenia informatyk i dyplomowany UX designer. Jest seryjnym przedsiębiorcą: przez ponad dekadę z powodzeniem współprowadziła agencję eventową i studio projektowe. Na co dzień wspiera procesy projektowe usług i produktów IT. Specjalizuje się w tworzeniu strategii UX i CX, w oparciu o mapowanie potrzeb klienta. W wolnym czasie na blogu cybermatkapolka.pl uczy jak tworzyć i promować skuteczne strony www.

Rosnąca popularność video, chatbotów i AR/VR stanowi coraz większe wyzwanie dla dzisiejszych projektantów UX. Tworząc strony dla środowiska WordPress musimy sprostać wyzwaniu integracji i optymalizacji nowoczesnych rozwiązań ze stroną. Dlatego właśnie Magda opowie o nadchodzących trendach i o tym jak z nich korzystać, by nie odstraszyć użytkownika.

Piotr Niewiadomski, Obiektowe tworzenie motywów z użyciem silnika szablonów Twig w WordPressie

Piotrek pracuje na stanowisku Tech Lead w Clearcode. WordPress developerem jest od 6 lat.

W swojej prezentacji opowie o rozdzieleniu pracy frontend i backend developera, odseparowaniu warstw prezentacji i logiki dzięki implementacji template’ów Twig, przechowywaniu struktury motywu w bazie danych i ograniczeniu możliwości edycji stron z poziomu wp-admina, tylko do predefiniowanych fragmentów.

Tomasz Kołkiewicz, Taksonomie. Stosujesz – zyskujesz!

Tomasz to SEOwiec z ponad 10-letnim stażem i niestrudzony optymalizator. Optymalizuje nie tylko strony internetowe, ale i całą rzeczywistość wokół siebie. Entuzjasta WordPressa, którego eksploatuje na wszelkie sposoby. Właściciel SEO4.net.

Czym są taksonomie w WordPressie? W jaki sposób możesz zwiększyć widoczność strony w Google i ruch z wyszukiwarki dzięki wykorzystaniu taksonomii? Jak znajdować pomysły na nowe taksonomie i jak je wdrażać w WordPressie? Na te pytania odpowie podczas prezentacji Tomek. Postara się, aby taksonomie w WordPressie już nigdy nie pozostawały w sferze abstrakcji ani niezagospodarowanych możliwości 😉

Do zobaczenia w Lublinie!

Leave a Reply