Każdy WordCamp ma swoją własną, oryginalną stronę internetową. Każda z tych stron jest inna i ma swój niepowtarzalny klimat. Jest jednak element, który pojawia się niezmiennie na każdej z nich. Jest to Code of conduct – stworzony przez Centralę WordCampa spis reguł i dobrych praktyk, które obowiązują na wszystkich WordCampach.
Ten dokument był dotąd publikowany wyłącznie po angielsku. I pewnie z tego powodu część osób w ogóle nie zwracała na niego uwagi. W tym roku stworzyliśmy polską wersję, która nosi tytuł: „Zasady postępowania”. Zachęcamy do lektury tekstu – to przewodnik dla wszystkich uczestników, prelegentów, a także sponsorów i partnerów.
Przeczytaj Zasady postępowania na WordCamp Lublin.
„Zasady postępowania” są dla nas ważnym dokumentem. Dlaczego? Jesteśmy pasjonatami WordPressa. A WordPress szerzy ideę otwartości nie tylko jeśli chodzi o korzystanie ze swojego oprogramowania, ale również w relacjach międzyludzkich.
Podobnie jak twórcy WordPressa uważamy, że nasza społeczność powinna być otwarta dla wszystkich. Organizatorzy, jak i uczestnicy WordCampa, mają obowiązek dbać o to, aby podczas wydarzenia każdy czuł się dobrze. Niezależnie od płci, wieku, orientacji seksualnej czy preferowanego systemu operacyjnego.
Wszystkich uczestników WordCamp Lublin zachęcamy, aby współpracowali ze sobą w atmosferze wzajemnego szacunku. Wstrzymali się od poniżających, dyskryminujących lub obraźliwych zachowań i wypowiedzi. Niedopuszczalne jest obrażanie któregokolwiek uczestnika WordCamp Lublin. Podobnie jak obraźliwe komentarze dotyczące płci, orientacji seksualnej, rasy, religii, niepełnosprawności, niestosowne użycie nagości i/lub obrazów seksualnych w przestrzeniach publicznych (włączając w to slajdy prezentacji).
Zależy nam, aby wszyscy uczestnicy WordCampa wyjechali z Lublina z dobrymi wspomnieniami, i żeby wrócili na konferencję za rok.
Do zobaczenia w Lublinie!