Przedstawiamy kolejną porcję prelegentów WordCamp Lublin! Nasi wspaniali eksperci opowiedzą, jak rozmawiać o pieniądzach, aplikacjach progresywnych i kompletowaniu witryny. Przede wszystkim zwracamy Waszą uwagę na keynote speech – od kilku lat stały element WordCampa. W tym roku – nowość ! Wygłoszą go dwie osoby: Jakub oraz Magda. Opowiedzą Wam czym jest ta magiczna społeczność i co Ty możesz zrobić dla WordPressa.
Nie pytaj, co WordPress może zrobić dla Ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla WordPressa!
Będąc na WordCampie nie możecie przegapić naszej prelekcji keynote! Powitają Was Magdalena Paciorek oraz Jakub Milczarek.
W trakcie prezentacji opowiedzą o tym, czym jest i jak pracuje społeczność WordPressa. Zastanowimy się wspólnie, jak można włączyć się w jej działania i ulepszać nasz ukochany system albo jak kto woli, zdobyć więcej odznak do profilu na wordpress.org 🙂 Będzie kilka słów o zgłaszaniu poprawek do jądra systemu, pracach nad interfejsem, poprawianiu dostępności i użyteczności, pracy tłumaczy i pomocy, a także o recenzowaniu motywów i tworzeniu dokumentacji. Oczywiście, nie obędzie się bez podsumowania tegorocznego Contributor Day, czyli pierwszego dnia naszej konferencji.
Jakub Milczarek. Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszej edycji WordCamp Polska w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert, jest członkiem User Experience Professionals Association. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems i na Politechnice Łódzkiej. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.
Magdalena Paciorek. Freelancerka WordPress. Współorganizatorka WordUp Poznań – lokalnych spotkań społeczności WordPressa. Częsta bywalczyni meetupów startupowo-technologicznych, na których występuje też czasem w roli prelegentki. Bloguje pod adresem magdalenapaciorek.pl.
Karol Trybulski, Kompletujemy witrynę na WordPressie. Przegląd technologii
Przygodę z tworzeniem stron Karol zaczynał, kiedy modny był HTML3. Teraz pracuje głównie z witrynami opartymi o WordPressa.
Kompletujemy witrynę na WordPressie: Google AMP, meta dane, push notification, cache, testy prędkości, google search console, dostosowanie Open Graph, mały wstęp do badania tego co user robi na stronie. Z czego korzystać, aby nie pozostać w tyle.
Ewa Karaszkiewicz, Jak rozmawiać o pieniądzach. Krótki poradnik
Od roku mieszka w Londynie, skąd pracuje zdalnie jako front-end & WordPress developer w fantastycznej agencji z Amsterdamu. Uwielbia WordPressową społeczność i polskie WordCampy. Gdy nie pracuje – czyta książki, ćwiczy się w brushletteringu, pisze opowiadania i bloga albo patrzy na morze.
Rozmowy o pieniądzach są trudne i niekomfortowe, i właściwie nikt nas tego nie uczy. Bez obaw jednak! Ewa opowie o swoim doświadczeniu i wnioskach jakie wyciągnęła podczas 6 letniej pracy dla klientów z różnych krajów. Podzieli się także kilkoma radami, które pozwolą Ci czuć się pewniej podczas finansowych negocjacji z Twoim szefem lub klientem.
Bartosz Bilicki, Progresywny WordPress
Bartosz od blisko 10 lat zajmuje się technologiami webowymi. Poznawał proces tworzenia aplikacji www od strony pozycjonera, programisty i kierownika projektu.
Aplikacje progresywne powoli zmieniają status quo w świecie mobile. Podczas prezentacji Bartosza dowiemy się czym są takie aplikacje i jak wdrożyć to nowe podejście w twoje strony oparte na WordPressie.